Olimpos Antalyada Tatil

Tatillerini Antalya’da geçirmek isteyen kişilerin oldukça fazla seçenekleri bulunmaktadır. Olimpos ise bu seçenekler arasında en fazla huzur verenidir. Antalya’nın saklı kalmış güzelliklerinin başında gelen Olimpos eşsiz ve bozulmamış bir doğaya sahiptir.

Olimpos Antalya’da tatil yapmak isteyen tatilciler sadece eşsiz bir doğa ile karşılaşmamaktadır. Burası aynı zamanda bir antik kenttir. Eski Roma İmparatorluğu’na ait farklı eserler burada bulunmaktadır. Bu nedenle burası tam bir eşsiz güzelliğe sahip ve gezilmesi gereken tarihi alanların başında gelmektedir. Roma İmparatorluğu’nun üzerinden oldukça fazla zaman geçmiş olmasına rağmen Olimpos, imparatorluğa dair izleri korumayı başarmış bir kıyı kasabasıdır. Tatilciler burada yapacakları bir gezi sayesinde tarihi adeta hissedeceklerdir.

Günümüzde bir tatil beldesinin bozulmadan kalmayı başarması çok zordur. Bu başarıyı elinde tutan Olimpos, tertemiz bir denize sahiptir. Kıyıya yakın bir yerde batan gemisi ise dalış sporu ile ilgilenenlere bir keşif imkânı sunmaktadır. Yapılan dalışlar Olimpos Antalya’da tatil yapan kişilerin bir rahatlık yaşamalarını da sağlamaktadır. Buna ek olarak dağların çevrelediği Olimpos ‘ta doğa yürüyüşleri yapmak da olmazsa olmazlar arasında bulunmaktadır. Kuş sesleri, farklı bitkiler ve ağaçlar eşliğinde yapılan doğa yürüyüşleri en önemli özelliklerinden biridir. Dağlarda tırmanış yapan dağcıların sayıları da oldukça fazladır. Olimpos ‘ta her tercih grubundan insanın oyalanabileceği bir aktivite bulunmaktadır.

Antalya’da tatil yapanların konaklama seçenekleri de oldukça fazladır. Kamp alanlarının giderek azaldığı Antalya’da, Olimpos‘ta halen kamp yapabilmek mümkündür. Bu da özellikle gençlerin gelmelerini sağlamaktadır. Bir alanda belirli bir nizama göre kurulan çadırlar tatilcilerin en fazla kullandığı konaklama türlerinden biridir. Olimpos ‘ta bulunan işletmeciler buranın büyüsünü bozmaktan kaçınmaktadır. Tatilcilerin bu nedenle yüksek binalar ve lüks otellere ulaşma şansları yoktur. Burada otantik ve ağaçtan inşa edilmiş pansiyonlar bulunmaktadır. Bu pansiyonlarda kalmak tatilini Olimpos ‘ta geçiren insanların en fazla keyif aldıkları şeylerden biridir. Olimpos köy kahvaltıları bakımından da başka yerlerde olmayan fırsatlar sunmaktadır. Doğal ve zengin ürünlerle yapılan açık hava kahvaltıları uzun süre damaklardan silinmeyen lezzetler bırakmaktadır.