Olimpos Otelleri

İnsanların tatil rotalarını Olimpos üzerinden belirlemek için pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında; doğa, tarih ve sakinlik gelmektedir. Olimpos tatili planlayan tatilcilerin burada asla sıkılmayacakları ve günlerini dolu dolu yaşayacakları bir tarih, gezi ve sporimkânları bulunmaktadır.

Olimpos‘ta tarihi özelliklerinden ötürü koruma altına alınmış alanlar bulunmaktadır. Tatilciler bu kısımlardan carettacaretta su kaplumbağalarını görme fırsatı yakalamaktadır. Olimpos tatillerinde iyi bir planlama her günün değerlendirilmesi için gereklidir. Özellikle tatillerinde farklı yerleri keşfetmek isteyen tatilciler Olimpos ‘tan memnun olarak ayrılacaklardır. Eski Roma’nın antik izlerini halen Olimpos ‘ta görmek mümkündür. Bunun için kıyı kasabasında bir tura çıkmak yeterli olmaktadır.

Tarihi gezilere ise Olimpos Ören Yeri’nden başlanması tavsiye edilmektedir. Tatilciler bu kısımdan Olimpos Antik Kenti’nin kalıntılarını görebilmektedir. Yapılan güzel bir yürüyüş hem tarihi hem de doğayı hissetmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Doğru olarak takip edilen patikalar tatilcileri Olimpos ‘un tüm güzelliklerini yaşamaya davet etmektedir. Bunun yanı sıra Olimpos ‘u sadece dinlenmek için tercih eden tatilciler de bulunmaktadır. Sakinlik açısından oldukça avantaj sağlayan Olimpos bu konuklarını da en iyi şekilde ağırlamaktadır. Olimpos ‘ta yapılan dalışlar tatilcilerin dinginliğini artıran en önemli aktivitelerin başında yer almaktadır. Deniz tutkunları yapılan dalışlar ile birlikte aynı zamanda denizin derinliklerini de keşfetme şanslarını ellerinde bulundurmaktadır.

Olimpos‘a ilk kez gelecek olan tatilcilerin nerede kalacaklarına dair bir sorunları bulunmaktadır. Çünkü Olimpos birbirinden farklı konaklama seçeneklerine sahiptir. Olimpos otelleri ya da pansiyon otelleri doğayı seven fakat teknolojinin bazı avantajlarından da vazgeçemeyen tatilcilerin için kullandığı konaklama çeşitleridir. Fakat tatillerine heyecan katmak ve doğa ile tam bir bütünleşme yaşamak isteyen tatilcilerin çadırlarda kalmayı tercih ettikleri bilinmektedir. Olimpos en fazla kamp yapılan tatil yerlerinin başında gelmektedir. Bu alanda gelişmiş kamp olanakları sayesinde çadırlarda kalmak isteyen konuklarını da memnun etmektedir. Buralarda ya da Olimpos otellerinde kalan konuklar geceleri kamp ateşinin etrafında toplanmaktadır. Kamp ateşi çevresinde yapılan aktiviteler sayesinde tatilcilerin keyifli zamanlar geçirmelerine olanak sağlanmıştır.