Olimpos Pansiyonlar

Olimpos, tatil cenneti olarak adlandırılan Antalya’nın en büyük mabetlerinden biridir. Burada Antalya’nın lüks ve kalabalık otellerine rastlamak mümkün değildir. Diğer bir değişle burası uzun bir kıyı kasabasıdır. En önemli özelliklerinin başında ise sakin bir kıyı kasabası olması gelmektedir.

Olimpos için tatil planı yapan tatilciler genellikle sessizlik aramaktadır. Burada gerçekten kafa dinlemek deyimini yerine getirmek mümkündür. Tatilciler burada denizin ve sahilin eşsiz güzelliği ile adeta yeniden doğmaktadır. Bu doğa harikası yerde sadece yatıp dinlenmek mümkündür. Fakat burası misafirlerine oldukça farklı aktiviteler de sunmaktadır. Spor tutkunları Olimpos ‘ta oldukça fazla spor seçeneğinin keyfini sürmektedir. Burada en fazla yapılan sporların başında dağcılık gelmektedir. Olimpos ‘a her sene sadece tırmanmak için ciddi rakamlarda dağcı gelmektedir. Doğanın eşiz manzarası ve buradaki alanın tırmanmaya bir hayli elverişli olması dağcıların Olimpos ‘a gelme nedenlerinin başında gelmektedir.

Olimpos‘un oldukça enteresan özellikleri de bulunmaktadır. Buraya ilk kez gelen tatilciler Yanar kayalar sayesinde adeta büyülenmektedir. Olimpos ‘taki Yanar kayalar kimyasal özelliklerinden ötürü tek bir kıvılcımla dahi alev almaktadır. Bu da özelikle geceleri eşsiz bir manzara fırsatı sunmaktadır.

Olimpos konaklama seçenekleri geniş olan bir tatil beldesidir. Fakat burada işletmecilerin özellikle dikkat ettikleri konu doğa ile bütünleşmiş olmaktır. Bu nedenle Olimpos pansiyonları normal pansiyonlar gibi beton binalardan yapılmamıştır. Burada bulunan pansiyonlar ağaç evler şeklinde dizayn edilmiştir. Geçmiş yıllarda ağaç evlerin tek katlı ve daha az gelişmiş olduğu bilinmekteydi. Fakat artık ağaç evler bungalov tarzında ve iki katlı hale gelmiştir. Bu da tatilcilerin görsel olarak daha memnun kalmalarını sağlamaktadır. Olimpos ağaç evleri daha önce kalınan pansiyonlardan daha farklı özellikler taşımaktadır. Fakat tatilcilerin burada kalmaktan memnun oldukları bilinmektedir. Dışı gibi içi de ağaçlarla oluşturulmuş olan pansiyonlarda tatilcilerin tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Buraya gelerek hem doğanın hem de sakinliğin hüküm sürdüğü bir tatil yapmak mümkündür. Ayrıca Olimpos ‘a en az yerli turistler kadar yabancı turistler de akın etmektedir. Yabancı turistler özellikle Roma kalıntılarını görmek ve tarihlerini hissetmek için Olimpos ‘a gelmektedir.