Olimpos Tatili

Olimpos tatili sağladığı birbirinden farklı avantajlar sayesinde pek çok insanın hayalini kurduğu bir tatildir. Antalya’da bulunan Olimpos Antik kenti aynı zamanda oldukça büyük bir kıyı kasabasıdır. Bu kıyı kasabası konuklarını en iyi şekilde ağırlayacak niteliklerle donatılmıştır. Antalya Olimpos tatili yapan bir kişinin tatil sonunda bu kasabadan ayrılmakta zorluk çektiği bir gerçektir.

İnsanların tatil için Olimpos ‘u tercih etmelerinde birden fazla neden bulunmaktadır. Öncelikle burası hem eşsiz güzelliğe sahip olan hem de adeta bir spor cenneti olan niteliğe sahiptir. Bu eşsiz kıyı kasabası spor aşkı bulunan pek çok tatilciyi ağırlamaktadır. Olimpos ‘ta her sene yerli ve yabancı dağcılar tırmanış gerçekleştirmektedir. Adeta bir festival havasında geçen bu tırmanışlar sonunda harika bir manzara ile ödüllendirilmektedir. Olimpos ‘ta tırmanışın yanı sıra dalış da yapılabilmektedir. Dalış sporunu sevenler özellikle kıyının ilerisinde bulunan batıkları incelemeyi tercih etmektedir. Tertemiz denizin derinlerini keşfetmek Olimpos tatili yapanların mutlaka gerçekleştirmeleri gereken aktiviteden biri olarak gösterilmektedir. Tatilinin sakinliğini bozmak istemeyen tatilciler Olimpos ‘ta doğa ile baş başa bir yürüyüşe de çıkabilmektedir. Bu yürüyüşü heyecanlı bir hale getirmek isteyenler ise dağ bisikletlerini seçmektedir. Olimpos tatilinde her zevkten insanı memnun edecek bir aktivite çeşidi bulunmaktadır.

Olimpos tatilinde insanların ayrılmakta zorluk çektiği eşsiz bir doğa bulunmaktadır. Burada deniz, ormanla buluşmaktadır. Yeşilin her tonu tatilcilerin onları keşfetmeleri için beklemektedir. Ayrıca Olimpos bir Roma antik kenti olma ayrıcalığına da sahiptir. Tatilciler burada yalnızca yeşilin tonlarını değil tarihi kalıntıları da keşfetmek imkânı bulmaktadır. Olimpos tatilini bir tarihi araştırmaya dönüştüren kişilerin sayları da bir hayli fazladır. Tarihi araştırmalar yapmak için özellikle yurtdışından turistlerin geldikleri bilinmektedir. Roma döneminden kalan antik kalıntılar Olimpos ile bir bütünlük sağlamıştır. Dikkatli bakan gözler iyi bir inceleme sonucunda bu kalıntılara ulaşabilmektedir. Ayrıca Olimpos tatilinin sunduğu avantajların en büyüğü ise kamp olanağıdır. Büyük otellerden ve samimiyetsiz ortamlardan sıkılan kişiler tatillerinde kamp yapabilmektedir. Kıyı kasabasındaki kamp alanı özellikle tatil sezonunda dolup taşmaktadır. Burada tek konaklama çeşidi çadır da değildir. İsteyen tatilciler için pansiyon-otel seçenekleri de mevcuttur.