Olimposta Tatil

Olimpos, yazın gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği tatil yerlerinin başında gelmektedir. Yeşilin deniz ile uyumu ve sessizlik isteyen doğasevereler için Olimpos‘ta tatil pek çok avantaj sağlamaktadır.

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak kalmış bir kıyı kasabasıdır Olimpos. Burada tatil yapmayı en çok tercih eden grup ise hippilerdir. Olimpos ‘ta o yüzden sırt çantalı gençlere oldukça fazla rastlanmaktadır. Ancak Olimpos ‘un yalnızca hippileri ağırladığını söylemek doğru değildir. Bu gizli kalmış cenneti dünyanın her yerinden gelen turistler de ziyaret etmektedir. Olimpos ‘u özel kılan tek şey denizi ve doğası değildir. Buraya o yüzden tarihi araştırmalar yapmak isteyen turistler de gelmektedir. Çünkü Olimpos aynı zamanda Roma döneminin bir aynası olma özelliği de taşımaktadır.

Ünlü gezginlerin Olimpos ‘a gelerek tarihi araştırmalar da yaptığı bilinmektedir. Olimpos doğası Roma döneminden kalmış olan tarihi eserlerle iç içe geçmiş durumdadır. Bu da biraz dikkatli bakıldığında hemen hemen her yerden Roma döneminden kalan bir eser bulma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Ünlü gezginler bu nedenden ötürü Olimpos ‘ta tatil yapmayı tercih etmektedir. Olimpos onlara iki farklı avantaj sunmaktadır. İlk olarak gezginler temiz ve mükemmel bir denizin doğa ile buluşmasını seyretmektedir. İkinci olarak ise tarihi araştırmalarını sürdürmektedir.

Antalya Olimpos ‘ta tatil için konaklama seçenekleri de bir hayli farklıdır. Burada ilk kez kalacak tatilciler genel olarak Olimpos ‘un en meşhur konaklama türü olan ağaç evleri tercih etmektedir. Çok katlı otellerden ziyade bu ağaç evler Olimpos ‘un doğal güzelliği ile büyük bir uyum yakalamıştır. Üstelik zamanla çeşitli sokak sanatçılarının burada yaptığı grafitiler alanın daha samimi bir ortam halini almasını sağlamıştır. Olimpos tatilinin vazgeçilmez unsurlarından birini ise gece yakılan ateşler oluşturmaktadır. Ateşin başında tatilcilerin birbirinden farklı şarkılar ve değişik aktivitelerle eğlendikleri bilinmektedir. En az beş gün süren bir Olimpos tatili kafasını toplamak isteyenlere, sakinlik arayanlara ve doğa hasreti çeken tatilcilere bir hayli iyi gelecektir.