Olimposta Tatil Fiyatları

Olimpos, Antalya’nın en fazla tercih edilen tatil kasabalarının başında gelmektedir. Konum olarak ise Likya yolu üzerinde bulunmaktadır. Olimpos ‘u diğer kıyı kasabalarından ayıran en önemli özelliklerinden biri eşsiz doğasını ve sakinliğini günümüze kadarkorumayı başarmış olmasıdır. Bu yüzden tatilini doğa ile baş başa geçirmek hayali bulunan herkes için Olimpos ilk seçeneklerin başında yer almaktadır.

Olimpos, temiz denizi ile şehrin etkisine adeta bir detoks etkisi yapmaktadır. Bu nedenden ötürü oldukça farklı milletlerden ve ülkelerden pek çok turist buraya gelip esrarengiz mekanı görme olanağına sahip olmaktadır. Buranın temiz denizi kadar meşhur olan bir diğer özelliğini ise kireçtaşı tepeleri oluşturmaktadır. Tatilciler burada aynı zamanda doğa sporlarını da yapmak fırsatı bulundurmaktadır. Birbirinden farklı aktivitelerle doğanın tadını çıkarmak isteyen tatilciler öncelikle Olimpos ‘ta dalış yapabilmektedir. Denizin gizemi ve güzelliği dalış sporlarını sevenleri memnun edecek yeterliliktedir. Burada kireçtaşı tepeleri ve ormanları doğa yürüyüşlerine, bisiklet sporlarına da imkân vermektedir. Olimpos antik kentinde yapılacak bir gezi insanların farklı duyguları ve yaşanmış bir tarihi hissetmelerini sağlayacaktır. Bunların yanı sıra Olimpos ‘ta en fazla tercih edilen spor dalı tırmanıştır. Dağcılar burada tırmanış yaparak aynı zamanda hem bir tutkularını gerçekleştirmektedir hem de eşsiz ve inanılmaz manzaranın tadını çıkarmaktadır. Tırmanış sporları ile alakalı olarak Olimpos her yıl ciddi oranda misafir ağırlamaktadır.

Olimpos ‘ta tatil yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında bu tatilin ne kadara mal olacağı bulunmaktadır. Burada konaklama çeşitleri birbirinden farklı türlerden oluşmaktadır. Tatilciler kendi zevklerine göre ağaç evlerde, pansiyonlarda ya da çadırlarda tatillerini yapabilmektedir. Özellikle kamp hayatını seven tatilcilerin çadırlarda kalmayı seçtikleri bilinmektedir. Bu nedenden ötürü Olimpos‘ta tatil fiyatları her cebe uygun olarak nitelendirilmektedir. Tatilciler burada kendi bütçelerine uygun bir konaklama türü seçerek Olimpos ‘un güzelliğini aynı oranda çıkarabilmektedir. Daha önce bir kamp ateşi etrafında hiç toplanmamış tatilcilerin, bu geleneğini çok sevecekleri garanti edilmektedir. Deniz ve doğa ile karışan kamp ateşleri Olimpos ‘un vazgeçilmez geleneklerinin başında gelmektedir.